Ek İş Olarak Nasıl E-Ticaret Yaparım?

Bir çoğu kişinin algısına göre e-ticaret yapmak için günde sadece 1 saatini ayırmak yeterli gibi düşünülse de e-ticaret yapmanız için tüm süreçlerde ciddi emek ve zaman ayırmanız gerekmektedir. Elbette normal işinize ek olarak e-ticaret yapabilirsiniz. Ancak tam anlamıyla odaklanmanız her zaman için çok daha iyi olacaktır. E-ticaret yaparken fiziki bir mağazadan farklı olarak yalnızca sanal bir alışveriş tekniğini yönetmiş oluyorsunuz.

Ticaretin tüm evrelerini ve adımlarını tamamlayarak e-ticaret yapmanız mümkün. Ek iş olarak e-ticaret yapmanız her zaman için mümkündür. Fakat tüm detaylarına hakim olup, her adımına büyük bir özenle çalışmalısınız.

Sadece e-ticaret yapacağınız web sitenizi açarak öylece müşterilerin gelmesini bekleyemezsiniz. Bu durum boş bir sokakta dükkanınıza müşteri gelmesini beklemekle aynı ölçekte bir durumdur. Web sitenizi birkaç kolay adım ile kolaylıkla açabilir, içerisine ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Ayrıca tüm bu süreçleri daha da kolaylaştırmak adına entegrasyon yazılım programları ile bütün adımları rahatlıkla geçebilirsiniz.

Web sitenizi kurup ürünlerinizi içeriye yüklemeniz henüz e-ticaretin başlangıç adımlarıdır. Bu adımları takiben pazarlama, reklamlar, müşteriye ulaşma kanalları, stratejileriniz, masraflarınız, şirket çalışanları gibi bir çok adım gelecektir. Tüm bu süreçler ile ilgilenmeli ve geliştirmelisiniz. Ancak bu durumları göz önünde bulundurarak belli bir süre sonra ivme kazanıp, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Aksi halde günden güne şirketiniz zarar ederek, küçülmeye doğru gidecektir.

Tüm kurulum aşamalarını kolaylıkla hallettikten sonra günlük olarak belirleyeceğiniz çalışma saatleri arasında sürekli ve devamlı olarak çalışmaları yürütmeniz uzun vadede sizlere iyi geri dönüşler ve satışlar sağlayacaktır. Varolan işinize ek olarak e-ticaret sitenizi sürekli olarak geliştirebilir, pazarlama için reklamlara ağırlık verebilir ve reklamlara odaklanabilirsiniz. Haftalık ve aylık planlamanızı çıkarıp, uymanız halinde ise bir kaç sonrasında satışlarınızda düzenli olarak artışı görebilirsiniz.


Facebook Grubumuza Katılın : https://www.facebook.com/groups/ETicaret.ve.Pazaryeri.Saticilari

Youtube Kanalımıza Abone Olun : https://www.youtube.com/TamEntegre

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.